top of page

MEZOTERAPİ NEDİR?

Mezoterapi, farmasötik veya homeopatik müstahzarların, bitki özlerinin, vitaminlerin ve diğer bileşenlerin deri ve deri altı yağına mikro enjeksiyonlarını kullanan cerrahi olmayan bir tekniktir. Bu preparatların klinik tedavileri ve etkileri ile ilgili yayınlanmış birçok çalışma bulunmaktadır.

Mezoterapi, 1940'larda Fransız klinisyen Michele Pistor tarafından oluşturuldu. O zamandan beri dünya çapında binlerce doktor tarafından uygulanan popüler bir tedavi haline geldi. Mezoterapi, cildin yaşlanma belirtilerini tersine çevirmek, elastikiyetini kaybetmiş cildi sıkılaştırmak, selülite neden olan yağ moleküllerini eritmek veya saç dökülmesiyle mücadele etmek için cildin dermal tabakasını hedef alan maksimum 4 mm derinliğe kadar minimal enjeksiyonlar kullanır.

Mezoterapi Uygulama

ETKİNLİĞİ NE KADAR SÜRER?

Mezoterapi genellikle sonuçları 3-5 ay arasında değişen bir tedavi süreci içinde uygulanır, sonuçları korumak için ek tedaviler gerekir ve tedavi protokolleri endikasyona ve kullanılan seruma göre değişir. Genel olarak sağlıklı olan ancak kırışıklıkların görünümünden, düzensiz cilt dokusundan, sarkmış ciltten, selülitten rahatsız olanlar ve görünür bir cilt dönüşümünü başlatmak isteyenler için idealdir.

Bazen "biyo-gençleştirme" olarak adlandırılan mezoterapi, tümü cildin "mezo" veya orta tabakasına bir içerik kokteyli uygulamak için tasarlanmış birkaç farklı teknik içerir. Mezoterapi tekniklerinin türleri şunlardır: Dermapen, Derma roller, Radyo frekansı, Hyperboost®, napaj (minik iğneler kullanarak) ve Hyaluron Pen.

REVİTALİZE'NİN SIRRI NEDİR?

MyFiller Revitalize, "cilde yeni bir hayat" getirmeye kendini adamış uzmanlardan oluşan bir ekip tarafından geliştirilmiştir. Ödüllü serum yelpazemiz günümüz müşterilerinin taleplerini karşılamak için genişledikçe bu bizim sloganımız haline geldi.

Klinisyenler için mükemmel içerik dengesini sağlayabilen bir dizi serumu mükemmelleştirmek için yıllarca araştırma, çok sayıda çalışma ve kapsamlı klinik deneyler gerekir.

Revitalize serum serisinin popülaritesinin sırrı:

     - %100 organik
     - Güzel paketlenmiş
     - Gerçekten işe yarayan sonuçlar sunan
     - Müşterinin özgüvenini yeniden kazanmasına ve görünüşü hakkında daha iyi hissetmesini sağlar.

Meso Gun, Meso Roller, Mezoterapi Uygulama Tekniği

MY FILLER REVİTALİZE TEDAVİ SONRASI HASTALARDA OLASI DEĞİŞİKLİKLER NELERDİR?

Cilt Gençleştirme: Parlayan bir cildiniz olacak … Cildiniz daha az görünür kırışıklıklarla daha fazla nemlenecektir.

Cilt Sıkılaştırma: Cilt yapısı içinde kollajen ve elastin lifleri biriktikçe daha fazla elastikiyetle birlikte cildin tonlaması iyileşecektir.

Selülit: Yağ hücreleri eriyerek göze hoş görünmeyen selülitin görünümünü iyileşecek, inatçı yağ cepleri küçülecektir.

Saç gençleştirme: Yeni saç büyümesini tetiklemek için uyarılan uyumuş saç köklerinin canlanması ile saç derisi daha sağlıklı hale gelecek, mevcut saçların gücü ve canlılığı artacaktır.

Akne ve Yara İzi: Yara izleri daha pürüzsüz ve daha az görünür hale gelecek, sivilce ve lekeler giderilerek daha net bir cilt görünümü oluşacaktır

Mesotherapy serums, Mezoterapi serum

MEZOTERAPİ KOKTEYLLERİ

Revitalize All together products for meso skin renewal

My Filler Revitalize serisi, klinisyenlerin en iyi sonuçları elde etmesi için bir serum kokteyli oluşturmuş, hekimlerimizin tedavileri hastaların bireysel gereksinimlerine göre uyarlamasını sağlamak için tasarlanmıştır.

Mezoterapi kokteyllerine örnekler:

     Pure+Vitamins 1:1 – Cildi nemlendirir ve canlandırır
     Slim+Body 1:1 – Yağ yakma ve cilt sıkılaştırma
     Pure+Booster 2:1 – Akne, yara izi ve sedef hastalığı tedavisinde

bottom of page