top of page

Jinekoloji ve Üroloji uygulamalarında PRP Tedavisinin Etkileri

- İyileşme sürecini hızlandırır
- Ağrı kesici etki sağlar
- Diğer daha konservatif tedavilere dahil edilebilir


Plasma Fresh'in PRP enjeksiyon tekniğindeki rolü;

Yüksek trombosit konsantrasyonuna sahip plazma, standart bir tüp ve iğne seti ile ekstrakte edilebilir ve izole edilebilir, ancak güvenilir Plasma UNIQUE PRP kiti gibi bir Sınıf II tıbbi ürünle, solüsyonun kontamine olma olasılığı daha düşük olacaktır. Bunun nedeni, kitte sağlam ve pirojen içermeyen birinci sınıf bir tıbbi cam tüp bulunmasıdır. Bu ürün Sodyum Sitrat içerdiğinden trombosit agregasyonu riski de ortadan kalkar. Doktorlar da bu ürünün erişilebilir fiyatını takdir ediyor. Ancak kitin düşük fiyat etiketine rağmen, mükemmel kalite sunmakta ve üroloji, jinekoloji ve üreme biliminde trombosit açısından zengin plazma enjeksiyonlarının etkilerini bir üst düzeye taşımakta asla başarısız olmaz.


Farklı tıp alanlarında kullanılabilecek çok fazla tedavi yoktur ve uygun fiyatlı, erişilebilir, güvenli ve güvenilir olanlar daha da azdır. Trombositten Zengin Plazma tedavisi, modern tıpta ağrıyı hafifletebilen, iltihapları tersine çevirebilen, enfeksiyonlarla savaşabilen, dokuları, hücreleri ve kemikleri gençleştirip yeniden büyütebilen ve insan vücudundaki iyileşme süreçlerini hızlandırabilen ender yenilikçi çözümlerden biridir. PRP tedavisi zaten kozmetoloji, ortopedi, nöroloji vb. alanlarda uygulama bulmuştur. Şimdi, birinci sınıf  UNIQUE PRP Kitinin yardımıyla bu devrim niteliğindeki tedavi jinekoloji, üreme ve ürolojide kullanılabilir duruma gelmiştir. Erektil disfonksiyon ve infertilite vakalarında kesin çözümler sunmuştur.

Artan popülaritesi ile gelişmekte olan bir tedavi

PRP, Trombositten Zengin Plazma anlamına gelir ve ilk olarak yaklaşık otuz yıl önce kullanılan bir tedavidir ve son birkaç yılda doktorlar bunu gerçekten çok çeşitli ürolojik, üreme ve jinekolojik durumların tedavisi için uygulamaya başlamıştır. Bunun sayısız nedeni vardır ve en önemlisi, PRP tedavisinin insan kanında bulunan önemli bir bileşen olan trombositler etrafında dönmesidir. Bu nedenle, bu yöntem ilaçları, invaziv cerrahi prosedürleri veya çok pahalı tıbbi ekipmanı içermez. Trombositten Zengin Plazma basitçe hastanın kanından alınır (tipik olarak 60 mL'den büyük olmayan bir numuneden) ve tedavi gerektiren alanlara uygulanır. Trombositlerin iyileştirici özellikleri daha sonra kademeli olarak etkinleştirilir, hastanın hissedebileceği herhangi bir ağrıyı azaltır veya ortadan kaldırır, doku büyümesini uyarır, enfeksiyon tetikleyicileriyle savaşır ve basitçe vücudun tedavi edilen bölgesinin tekrar normal bir şekilde ve tam kapasitede çalışmasına yardımcı olur.
 
Üreme, jinekoloji ve ürolojide kullanıldığında PRP tedavisinin diğer etkileyici avantajları şu şekilde özetlenebilir:
Hemen hemen her hastada kullanılabilen ucuz bir tedavi yöntemidir

Kadınlarda rahim duvarını kalınlaştırıp FSH oranını düşürerek, Infertiliteyi düşürdüğü bilimsel olarak kanıtlanmıştır.
Yan etkiler, komplikasyonlar ve risk nadiren görülür
Ağrı, cerrahi prosedürler veya uzun duruş süreleri içermez
Kalıcı sonuçlar sunar
Hazırlanıp uygulamak dakikalar sürer

bottom of page